Krmítko pro veverky

Krmítka pro veverky

Ulevit během zimy těm nejzranitelnějším obyvatelům lesních cest a velkých zahrad? Samozřejmě, snad není člověka, co by nesypal v zimě ptáčkům do krmítek nebo alespoň nezavěsil poblíž oken lojovou kouli a pak se netěšil z pohledu, co se mu nabízí. Kos nebo sýkorka ale nejsou jedinými zástupci zvířecí říše v okolí našich stavení a sídlišť. Jistě vás někdy napadlo, co dělají během mrazů roztomilé veverky. A odpověď je jasná, pokud mají dostatek potravy, určitě budou šťastnější. Ne vždy jim nashromážděný proviant stačí, zvláště když zima trvá poněkud dlouho. Pomoci jim ale můžete vlastně kdykoliv.

Krmítko pro veverky

Elegantní doplněk pro vaši zahradu

Chcete se bavit tím, jak hopkají po větvích, tak rychle, že je skoro nestačíte sledovat? Veverky už jsou takové, jinak by s nimi nebyla taková legrace. Když plánujete krmítko pro veverky, nezapomeňte, že musí mít také po vydatné večeři k dispozici dostatek vody – jinak řečeno, bez pítka to tady opravdu nepůjde. Usnadněte těmto malým kamarádům život a nasypte jim vydatnou porci kalorií pro zimní měsíce, kdy je všechno pod příkrovem sněhu a drobní artisté by se nejraději schovávali ve svých improvizovaných skrýších. Tedy, kdyby je občas hlad nehnal za potravou.

Nebojte, jsou dosti chytré a brzy se dozví, jak se krmítko otevírá. Stačí k tomu jen minimum síly, asistovat nemusíte, to by se jinak plaché veverky brzy rozutekly. Pak budou odebírat oříšky a jiné dobroty pravidelně, takže je můžete s dětmi nenápadně pozorovat za oknem, ještě lépe za závěsem, abyste byli dostatečně skrytí jejich nadmíru ostražitým pohledům.

Pítko jim pravidelně čistěte

Veverky ocení zdroj vody, takže jim pítko v podobě nerezové misky pravidelně čistěte a obměňujte životadárnou tekutinu. Nebojte se, instalace krmítka je jednoduchá a hravě ji zvládne každý domácí kutil. Veverčí mláďata přichází na svět už v únoru, a právě tehdy je kalorická spotřeba mladých rodin vysoká. Kde ale najít dostatek jídla? I přes bleskové reflexy a rychlý úprk může být kočka nebo pes na zahradě zdatným nepřítelem pro každou veverku.

Jde o veselé společníky, kteří vám rozjasní den. Zimní deprese sice sami o sobě nezaženou, je ale pravda, že příjemně naladí, když nejste v úplně ideální rozpoložení. Možná jste na zahradě ještě žádné veverky neviděli, ale je pravdou, že si jejich rodinku můžete přilákat vhodným krmítkem, na které uvidí už z dálky. Ne nadarmo se říká „drzý jako lázeňská veverka“, stačí dát příležitost a jídlo bude brzy pryč. Kdo by to ale těm roztomilým nájezdníkům záviděl, že? Na vtipných kreacích a přemetech nám to stokrát splatí. Nezapomeňte proto na vhodnou směs pro veverky, kde nechybí buráky, slunečnice, trochu pšenice a kukuřice, hrášek a arašídy. Kalorické oříšky a dobroty, ze kterých si určitě vaši hosté vyberou!