Jak pečovat o sluchátka Apple AirPods?

Sluchátka tvoří neodmyslitelnou součást každého mobilního telefonu.

Vzhledem k tomu, že se řadí do kategorie spotřebního zboží, už sám název kategorie napovídá, že se budou snadněji opotřebovávat. Aby dlouho vydržela jako nová a sloužila dlouhou dobu, je potřeba se o ně dobře starat. Vy sami můžete ovlivnit kvalitu reprodukce i komfort nošení tím, že si vyberete vhodný model. Pak už zbývá o něj jen dobře pečovat.

Na co se zaměřit při péči o sluchátka?

Pro čištění není rozhodně určená voda. Ideální volbou je hadřík, který je suchý a měkký a nepouští žádná vlákna. Pokud se vám poštěstí dostat sluchátka do kontaktu s látkami, které by na nich mohly zanechat skvrny nebo je poškodit jiným způsobem, je potřeba je ihned otřít lehce navlhčeným hadříkem a počkat až úplně vyschnou. Mezi škodlivé látky se řadí mýdla a další kosmetické přípravky, parfémy, laky na vlasy, čistící prostředky, oleje nebo barvy na vlasy nebo kyseliny.

Při čištění je potřeba dávat pozor na to, aby do žádné části sluchátek nenatekla tekutina. Pro čištění nejsou určené ani předměty s ostrými hranami nebo abrazivními vlastnostmi.

Dokonalou ochranu zajistí kvalitní pouzdra

Pokud sluchátka zrovna nepoužíváte, měli byste je ukládat do kvalitního pouzdra. To je uchrání před znečištěním. Kvalitu a originální design nabízejí pouzdra vyrobená z kůže. Ochrání sluchátka před poškrábáním, prachem a dalšími vnějšími vlivy. Většina pouzdrem disponuje, ve spodní části, otvorem, který umožňuje snadné nabíjení. Pouzdra se vyrábějí v takových rozměrech, díky kterým do nich sluchátka pohodlně uložíte a nebudou nikterak překážet. Pouzdro se sluchátky tak pohodlně vložíte do tašky nebo kabelky. Také pouzdro můžete vyčistit pomocí suchého, měkkého hadříku, který nebude pouštět žádná vlákna. Do nabíjecích portů nic nestrkejte, jinak můžete poškodit jejich kovové kontakty.