Apple představil nové produkty

Apple představil svoje novinky

14. září 2021 proběhla on-line akce společnosti Apple nazvaná California Streaming, na které byly představeny její novinky. Jednalo se o nový tablet iPad, iPad Mini, hodinky Apple Watch Series 7 a všemi očekávaná nová generace iPhonů.

Tablet iPad

Obsahuje procesor A13 Bionic, který zlepší výkon náročnějším činnostem.
Vylepšení se dočkaly fotografické schopnosti. Ty nabízí širokoúhlá čelní kamerka, jejíž rozlišení je 12Mpix. Záběr fotoaparátu je 122o. Příjemná je také funkce Center Stage, díky které bude váš obličej umístěný, během videohovoru, vždy uprostřed.

Nový iPad Mini

Druhé zařízení, které Apple představil jako novinku. Oproti předchozímu modelu nabízí větší displej – 8,3" a disponuje podporou sítě páté generace. Čelní fotoaparát má stejný s větším modelem a stejné je i jeho rozlišení. Obě zařízení také podporují elektronickou tužku Apple Pencil. Zvýšila se i na RAM paměť a to na 4 GB.

Hodinky Apple Watch Series 7

Oproti předchozímu modelu má Series 7 daleko větší displej, na kterém je vše dokonale viditelné. Díky němu došlo ke zmenšení rámečku. I krycí sklo dostalo jiný rozměr, neboť je daleko odolnější. Součástí OLED panelu je dotykový snímač. Samozřejmostí je odolnost proti prachu a vodě (do hloubky 50 metrů).

Uživatelé jistě ocení i rychlejší nabíjení. Vybírat bude možno z několika zbrusu nových barev.

Nová generace iPhonů

Nese označení 13. Co se designu týká, tak změna je patrná na čelní straně, na níž je menší výřez displeje. Zachována však zůstává jeho výraznost. Jako procesor slouží A15 Bionic, který je dostatečně výkonný. Co se úhlopříček displejů týká, tak klasická varianta nabízí 6,1" a mini pak 5,4". Změny nastaly i u baterií, které nabízejí větší kapacitu. Pokud vás zajímá podpora sítí páté generace, tak se nemusíte obávat.

iPhon 13 také představuje dokonalý nástroj nejen pro tvorbu videí a fotografií, ale také umožňuje jejich úpravu přímo v telefonu.