Apple iPad jako pomocník pro studenty

Apple iPad se pomalu, ale jistě, stává všestranným nástrojem a také začíná být konkurencí pro MacBook.

Užitečný pomocník pro studenty

Vzhledem k tomu, že nabízí všestranné možnosti využití, můžeme k němu dokoupit pouzdro s klávesnicí nebo připojit klávesnici pomocí USB-C portu a lze jej využít i pro práci kancelářského charakteru. Samozřejmostí je pak tvorba prezentací, která je velice zábavná a prezentace mohou snadno vznikat přímo pod našimi prsty a můžeme je vyladit do toho nejmenšího detailu. Ke kreativitě přímo vybízí úprava fotografií nebo audia. Co by to bylo za IT techniku bez internetového prohlížeče? I ten zde funguje a umožňuje přetahovat text a obrázky nebo stahovat různé druhy souborů.

Navíc získáme možnost přístupu k celé řadě vzdělávacích aplikací. Velmi užitečné pro studium jsou takové, které umožňují stáhnout si potřebnou literaturu, do které je možno vpisovat poznámky, nebo si zvýrazňovat texty.
Vzhledem k tomu, že je velmi lehký a skladný, snadno se vejde a přenáší ve studentském batohu.

Školní pomůcka? Proč ne?

Především studium na střední a samozřejmě vysoké škole umožňuje využívání různých IT technologií. Tytam jsou doby klasických sešitů, do kterých si studenti psali svoje poznámky. Apple iPad pomůže udělat v poznámkách dokonalý pořádek. Dají se do nich vložit i obrázky, lze něco doplnit nebo umazat a text bude vždy přehledný. Poznámky se dají pořizovat rukou a Apple pencil nebo pomocí připojené klávesnice. Velkou výhodou je možnost nahrávání audia, nic podstatného z přednášky tedy neunikne a studenti mají možnost si jí kdykoli vyslechnout zpětně. Při jejím spuštění se navíc budou zobrazovat příslušné poznámky.
A co prokrastinace? S tou při využívání IT technologií asi zápasí každý. Tady má iPad výhodu – má totiž omezenější způsob multitaskingu.