Apple iPad jako pomocník pro studenty

Apple iPad se pomalu, ale jistě, stává všestranným nástrojem a také začíná být konkurencí pro MacBook.

Užitečný pomocník pro studenty

Vzhledem k tomu, že nabízí všestranné možnosti využití, můžeme k němu dokoupit pouzdro s klávesnicí nebo připojit klávesnici pomocí USB-C portu a lze jej využít i pro práci kancelářského charakteru. Samozřejmostí je pak tvorba prezentací, která je velice zábavná a prezentace mohou snadno vznikat přímo pod našimi prsty a můžeme je vyladit do toho nejmenšího detailu. Ke kreativitě přímo vybízí úprava fotografií nebo audia. Co by to bylo za IT techniku bez internetového prohlížeče? I ten zde funguje a umožňuje přetahovat text a obrázky nebo stahovat různé druhy souborů.

Navíc získáme možnost přístupu k celé řadě vzdělávacích aplikací. Velmi užitečné pro studium jsou takové, které umožňují stáhnout si potřebnou literaturu, do které je možno vpisovat poznámky, nebo si zvýrazňovat texty.
Vzhledem k tomu, že je velmi lehký a skladný, snadno se vejde a přenáší ve studentském batohu.

Školní pomůcka? Proč ne?

Především studium na střední a samozřejmě vysoké škole umožňuje využívání různých IT technologií. Tytam jsou doby klasických sešitů, do kterých si studenti psali svoje poznámky. Apple iPad pomůže udělat v poznámkách dokonalý pořádek. Dají se do nich vložit i obrázky, lze něco doplnit nebo umazat a text bude vždy přehledný. Poznámky se dají pořizovat rukou a Apple pencil nebo pomocí připojené klávesnice. Velkou výhodou je možnost nahrávání audia, nic podstatného z přednášky tedy neunikne a studenti mají možnost si jí kdykoli vyslechnout zpětně. Při jejím spuštění se navíc budou zobrazovat příslušné poznámky.
A co prokrastinace? S tou při využívání IT technologií asi zápasí každý. Tady má iPad výhodu – má totiž omezenější způsob multitaskingu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení