Vybíráme koupelnový nábytek

Na co se zaměřit při výběru koupelnového nábytku?

Koupelna je nejen místem pro osobní hygienu, ale celá řada z nás ji vnímá i jako místo odpočinku a relaxace. Není nad to, když si po náročném dni napustíme vanu plnou horké vody a přidáme vonné aromaoleje. Aby koupelna byla dle našich představ, je potřeba si její vybavení dobře promyslet. Svoji roli hrají nejen dlažba, dlaždičky a vana nebo sprchový kout, ale důležitý je také koupelnový nábytek.

Vybíráme nábytek do koupelny

Především je podstatné znát přesné rozměry koupelny a umístění sanitární techniky. Svoji roli hrají i rozvody elektřiny a vody. Pak můžeme přemýšlet o tom, jaký nábytek do koupelny si můžeme pořídit.
Uvažujeme-li nad topným tělesem, i to hraje důležitou roli. Zabere nám část místa, i když bude umístěno na zdi místnosti.

Podstatnou roli hrají materiály, neboť v koupelně je dosti často vlhko, musejí mu tedy odolávat. I materiál stěn místnosti má svůj podíl na výběru koupelnového nábytku. Podle něj vybíráme vhodné uchycení skříněk.

Typy koupelnových skříněk

Vybírat si můžeme z velkého množství variant. Nejčastěji se jedná o skříňky nad nebo pod umyvadlo. Šikovným pomocníkem je i koupelnový regál nad pračku či WC, pokud jsou součástí koupelny.

Snímek obrazovky 2021-10-12 v 12.06.53
Máme-li prostor vedle umyvadla, můžeme si pořídit skříňku vysokou a úzkou. Tady je však vhodné ji ještě přichytit ke zdi, zlepšíme tak její stabilitu.
Hledáme-li skříňku nad umyvadlo, v podstatě můžeme volit jakýkoli druh. Nic nás neomezuje. Ideální je, pokud je její součástí osvětlené zrcadlo. Ubyde nám tak starost s jeho výběrem. Chceme-li si pořídit skříňku pod umyvadlo, trochu nás limituje prostor. Na výběr máme klasické skříňky s otevřenými nebo uzavřenými policemi. Tady musíme brát v potaz umyvadlový sifon. Zvolíme-li skříňku uzavíratelnou, skryjeme do ní i umyvadlové příslušenství a koupelna tak bude vypadat útulněji.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení